Kdo jsme

Jsme tým mladých fotografů, které zajímá tancování. Milujeme sportovní společenský tanec, věnujeme se mu od dětství. I proto víme, že tanečníci jsou předváděči, a svých povedených fotografií nemají nikdy dost.

A nás baví focení. Fotíme skvělé sportovní výkony, dechberoucí emoce, příběhy. Milujeme krásné účesy a nádherné šaty! Zachycujeme to všechno, aby jste se i po dlouhé době mohlu podívat a ujistit, jak vám to dříve šlo a slušelo. Fotky dáváme na náš facebook a sem do webové galerie. Pokud se vám nějaká líbí, rádi vám ji poskytneme v tiskové kvalitě. Stačí nám napsat.

Příběh Tanečního světa

Na konci roku 2013 dostala trojice zakladatelů (Anička, Klára a Petr) nápad vytvořit stránku se těmi nejlepšími fotografiemi z tanečních soutěží v Čechách. Tou dobou totiž na webu nic podobného nebylo. Slovo dalo slovo a za chvíli už fungoval web i stránky. Sami jsme se učili za pochodu, dělali chyby a postupně zlepšovali své fotografické dovednosti i samotný web a facebookou stránku.

Teď, po několika letech fungování v tanečním světě máme obrovskou základnu fanoušků, a na naše fotky se těší nejeden tanečník. Původní parta tří fotografů prošla mnoha změnami. První změnou byl odchod Petra následovaný příchodem Jakuba, který se věnoval především provozu stránek a sekce „magazín“. Následně řady Tanečního světa rozšířil Tomáš, který se věnuje fotografování převážně moravských soutěží, které jsou pro zbytek týmu vzdálenější.

Tento tým fotografů: Anička, Klára a Tomáš, jejichž fotky jsou chváleny nejen tanečníky, ale i představiteli tanečního svazu a jinými fotografy, nafotil několik tisíc nádherných fotografií v průběhu několika let. Bohužel tento tým časem přišel i o Kláru a tak zůstal ve složení Anička, Jakub a Tomáš.

Poslední a nejaktuálnější kapitola naší historie se napsala v září 2018, kdy odešel Jakub a založil vlastní projekt. Zprvu se mohlo zdát, že Jakubův projekt navazuje na Taneční svět a ten tímto krokem končí. My však samozřejmě nekončíme a jedeme dál. Do našich řad se vrátili dva zakladatelé: Klára a Petr. Společně s nimi jsme silnější a odhodláni vám přinést lepší fotografie než kdy dřív. Máte se na co těšit!

Anna Cihlářová

Anna Cihlářová

Fotografka

Klárka Pazourková

Klárka Pazourková

Fotografka
K tanci jako takovému jsem se dostala hned po základních tanečních kurzech a se začátkem mého soutěžení. S pořízením zrcadlovky vznikl nápad zkusit něco fotit i na soutěži a nový koníček byl na světě. S ukončením mého aktivního tančení, to však byl způsob, jak zůstat tanci stále na blízku. A tak mě doteď můžete potkávat na nejrůznějších akcích, od „obyčejných“ postupovek až po openy a mistrovství. Pokud mě tedy na soutěži uvidíte s foťákem namířeným na vás, neváhejte a usmějte se na mě 😉 Mimo tancování fotím i plno jiných věcí, hraji na klavír a v současné době studuji třetím rokem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Petr Ježek

Petr Ježek

Fotograf, správce webu
K fotografování jsem se dostal v průběhu bakalářských studií na VŠE. Zpočátku to pro mě byl pouze koníček, dík kterému jsem rozvíjel svoje profesní dovednosti jakožto kameramana. Druhým mým koníčkem bylo tancování a tak bylo nasnadě začít fotit taneční soutěže. Od té doby již uběhlo několik let a já nasbíral mnoho zkušeností nejenom fotografováním soutěží a jiných akcí, ale především jako kameraman ve zpravodajství, publicistice a sportu TV Nova.